MENÜ

Büyükada Bloğu – Ada Rehberi

Büyükada Fayton ve Bisiklet Turları

Büyükada Fayton ve Bisiklet Turları

Büyükada’nın özdeşleştiği iki etkinlik vardır. Bunlar: Fayton ve bisiklet turları. Büyükada’ya gelen herkes ya fayton turu yapar ya da bisiklet turu. Her birinin tadı ayrı güzeldir. Büyükada’yı baştan ayağa gezme fırsatı veren tur imkanlarıyla konuklar eğlenceli vakitler geçirirler.

Büyükada Fayton Turları

Adanın tadı fayton turları ile çıkar. Rengarenk faytonlar at nallarının sesleriyle birlikte sokaklardan geçerler.

Büyükada fayton turları atların bulunduğu meydandan başlayarak adanı en güzel noktalarını çemberine alan bir gezi rotasına sahiptir.

Büyükada fayton turları büyük tur ve küçük tur olarak ikiye ayrılır. Küçük tur 1 saat sürerken, büyük tur 1 buçuk saat sürmektedir. Büyükada fayton turları kapsamında göreceğiniz yerler:

 • Çankaya Caddesi
 • Splendid Palas Hotel
 • Lunapark Meydanı
 • Hotel Calypso
 • Büyükada Anadolu Kulübü
 • Surp Asdvadzadzin Kilisesi
 • Eski Çankaya Oteli
 • Fabiato Köşkü
 • Turing Evi
 • Con Paşa Köşkü
 • Troçki Evi
 • Hacopolu Köşkü
 • Seferoğlu (Azaryan) Köşkü

Büyükada fayton turları faytonların sizi aldığı noktada sonlanır. Turda herhangi bir durak olmadığı için fotoğraf çekmek isteyenlerin ellerini biraz çabuk tutmaları önerilir.

Büyükada Fayton Tarifesi

HAREKETGİDECEĞİ YERÜCRET
 Araba Meydanı Kaymakamlık 8,00 TL.
 Araba Meydanı Kumsal ve Civarı 9,0 TL.
 Araba Meydanı Nedim Dorsal, Şemsi Mol.Çarkıfelek Seferoğlu Çankaya sonuna kadar – Nakibey (Plaj) – Mimoza Sokak 11,50 TL.
 Araba Meydanı Nakibey (Plaj) – Mimoza Sokak Maden Karakolu – Maden Bakkal 14,00 TL.
 Araba Meydanı Nizam Evler Sonu 16,00 TL.
 Araba Meydanı Maden Evler Sonu 18,00 TL.
 Araba Meydanı Güzel Sanatlar – Kadıyoran Caddesi 19,00 TL.
 Araba Meydanı Karadağ – Misak Sokak – Cami Çıkmazı 19,00 TL.
 Araba Meydanı Türk Mezarlığı 22,00 TL.
 Araba Meydanı Dil Burnu (Piknik Alanı) 26,00 TL.
 Araba Meydanı Aşıklar – Yörükali (Plaj) 26,00 TL.
 Araba Meydanı Türkoğlu 24,00 TL.
 Araba Meydanı Lunapark – Mavi Kulüp – Orman Kampı 29,00 TL.
 Araba Meydanı Yıldırım Spor Tesisleri 20,00 TL.
 Araba Meydanı Ayanikola Gazinosu 21,00 TL.
 Araba Meydanı Prenses Plajı 34,00 TL.
 Araba Meydanı Küçük tur – Viranbağ Gazinosu ( Short Tour) 67,00 TL.
 Araba Meydanı Büyük tur ( long tour takes 70-75 minutes) 79,00 TL.

Bisiklet Turlarıyla Eğlenceli Bir Ada Gezisi

Büyükada’da araç kullanımı yasak olduğu için yerli halkta bisikletle ulaşım yaygındır. Adaya gelen misafirler de Büyükada’yı bisiklet kiralayarak geziyorlar.

Bisiklet turları bisikletlerinizi kiraladığınız yerden itibaren başlama rahatlığı sunar. Bizim önerimiz de fayton turlarından ziyade bisiklet turları ile adayı gezmenizdir. Böylece hem spor yapmış hem de daha keyifli bir aktiviteye katılmış olursunuz. Yalnız adanın yokuşlarının fazla olduğunu unutmamanız gerek. Adanın tepelerine tırmanmak özellikle yaz sezonunda yorabilir.

Eğer kişisel bisikletinizi adaya getirmeyi düşünüyorsanız daha ekonomik bir seçenek olacaktır. Yine de adada adım başı bisiklet kiralama yerlerinin olduğunu unutmayın. Kiralama kurallarına uyduğunuz sürece keyifli bir gezi geçirebilirsiniz. Fiyatlar genellikle tüm kiralama dükkanlarında birbirine paraleldir ancak siz yine de birkaç yerden fiyat sorun. Bisiklet turu yapacağız diye bütçenizi sarsmayın.

Bisiklet turu için belirlenen belirli bir güzergah yok ancak bisikletçiler fayton yolunu takip ederek ilerliyorlar genelde. Ancak bu durum çok da keyifli sonuçlara yol açmıyor. Daha rahat bir sürüş için fayton turu yolundan ziyade ara sokaklarda ilerleyebilirsiniz. Bisiklet turu rotası:

Büyükada’da ise iki nefis bisiklet parkuru var. Dileyen 14 kilometrelik büyük turu, isteyen biraz daha kısa olan küçük turu tercih edebiliyor. Küçük turda da 12 kilometrelik bir yolda ağaçlar arasında keyifli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bisiklet turları süresince keyifli vakit geçirmek için kurallara da dikkat etmelisiniz. Yaya ve fayton sayısı fazla olduğu için herhangi bir kazaya sebep vermemek için sürüş kurallarını önemsemelisiniz. Böylece tatilinizi kabusa çevirmemiş olursunuz.

Ada Palas
Ada Palas +90 (216) 382 1 444
Ada Palas Hotel Resmi Rezervasyon Sayfası
En Uygun Fiyat Garantisi Ücretsiz İptal


Ada Palas’dan Son Instagram Gönderileri

Otelimizi Instagram üzerinden takip edin:

Ada Palas Büyükada® DoğumGünü🎂Yıldönümü🎈EvlilikTeklifi💕,Balayı💘Romantik💑Lezzet🍴Huzur☺️Travellers'Choice®🏁Luxury💎 info@adapalas.com.tr +902163821444